سینما عصر جدید

دسترسی: ۷ دقیقه پیاده روی تا ایستگاه BRT دانشگاه تهران و ۹ دقیقه پیاده روی تا ایستگاه BRT خیابان ولیعصر سینما عصر جدید (نام پیشین: سینما تخت جمشید) یکی از سینماهای قدیمی و مهم تهران است که آغاز فعالیت آن به سال ۱۳۲۱ بازمیگردد اما در روز ۲۱ تیر سال ۱۳۵۷ سینما کاملاٌ تخریب شد. متأسفانه علی‌رغم

دسترسی: ۷ دقیقه پیاده روی تا ایستگاه BRT دانشگاه تهران و ۹ دقیقه پیاده روی تا ایستگاه BRT خیابان ولیعصر

 

سینما عصر جدید (نام پیشین: سینما تخت جمشید) یکی از سینماهای قدیمی و مهم تهران است که آغاز فعالیت آن به سال ۱۳۲۱ بازمیگردد اما در روز ۲۱ تیر سال ۱۳۵۷ سینما کاملاٌ تخریب شد. متأسفانه علی‌رغم برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تکمیل و افتتاح مجدد آن کمی به تعویق افتاد. تا این‌که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال ۱۳۵۸ عصر جدید با  مدیریت هوشنگ کاوه به روی مردم تهران بازگشایی شد ، اولین فیلمی که بعد از افتتاح مجدد در این سینما به نمایش گذاشته شد، فیلم ظهور فاشیسم به کارگردانی فلورستا وانچینی بود. عبدالله علیخانی با مشارکت محمدحسین فرح‌بخش در سال ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ با خرید این سینما مالکیت آن را به دست آورده است.
پس از انقلاب اسلامی کار تکمیل بنای این سینما به اتمام رسید که تا سال‌ها مدرن‌ترین سینمای ایران باقی ماند. سینما عصر جدید دارای معماری جالب و ۳ سالن نمایش فیلم می‌باشد و از دیرباز به عنوان سینمایی هنری مطرح بوده‌است. معمولاً از گروه سینماهای مطرح در جشنواره فیلم فجر می‌باشد. سالن شماره ۱ این سینما دارای ۶۰۰ صندلی مجهز به سیستم دالبی، سالن شماره ۲ دارای ۱۶۰ صندلی و سالن شماره ۳ دارای ۷۵ صندلی است.