میلاد صدرعاملی: ساخت «سونامی» ریسک بود

میلاد صدرعاملی کارگردان فیلم سینمایی «سونامی» که در بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر قرار دارد، در گفتگو با مهر درباره این اثر گفت: هرکسی این ریسک را نمی‌کند که برای ساخت فیلم اولش به سراغ ژانری برود که کمتر فیلمی در آن ساخته شده و درواقع ژانر ورزشی یک ژانر مرده است اما من این کار را کردم و امیدوارم در این مسیر موفق شده باشم و مردم «سونامی» را دوست داشته باشند.
.
وی افزود: من پیش از این، این ژانر را در آثار کوتاه و مستند تجربه کرده بودم به طوری که دو مستند من درباره دو مربی سابق تیم ملی فوتبال بود بنابراین به ژانر ورزشی اشراف داشتم و می‌دانستم می‌توانم حس و حال آن را دربیاورم به همین دلیل وقتی دیدم آثار مستندم موفق شده‌اند تصمیم گرفتم فیلم سینمایی‌ام را در همین حوزه تجربه کنم.

صدرعاملی با اشاره به اینکه حوزه ورزشی را می‌شناسد، درباره سختی‌های این حوزه گفت: این حوزه سختی‌های خودش را داشت به طوری که وقتی فیلمنامه «سونامی» را نوشتم هیچوقت فکر نمی‌کردم ساخت آن تا این حد سخت باشد اما در دوران فیلمبرداری فهمیدم که چه دشواری هایی دارد. با این حال «سونامی» فیلمی است که شما را خسته نمی‌کند یعنی داستان، فیلمنامه و نماها باعث می‌شود تا انتها فیلم را دنبال کنید.

وی در پایان درباره مراحل آماده سازی فیلمش اظهار کرد: فکر می‌کنم تا اول بهمن نسخه کامل آن آماده شود.

بهرام رادان، مهرداد صدیقیان، علیرضا شجاع نوری، رعنا آزادی‌ور، فرشته حسینی، علیرضا ورزنده، امیر شریعت، با حضور امیرمهدی ژوله و محمدرضا غفاری بازیگران «سونامی» هستند