تصمیم جدید علی سرتیپی بعد از توقیف «رحمان ۱۴۰۰»

راه اندازی شیوه ای مدرن در اکران و پخش فیلم


علی سرتیپی مدیرعامل شرکت پخش فیلمیران به زودی از یک شیوه مدرن و روزآمد در اکران و پخش فیلم رونمایی خواهد کرد؛ در این شیوه هارد به عنوان وسیله انتقال و ارسال فیلم به سینماها از چرخه اکران و پخش حذف می‌شود.

تهیه کننده و سرمایه گذار فیلم های بفروش سینمای ایران که اوایل امسال با توقیف اکران فیلم «رحمان ۱۴۰۰» مواجه شد، معتقد است مشکلاتی که برای این فیلم در زمان نمایش به وجود آمد بهانه ای شده تا این سیستم جدید را در سینما راه اندازی کند:

 فیلم «رحمان ۱۴۰۰» در ۱۴۰ سینما روی پرده رفت که از این میان تنها ۲ سینما هارد اصلاح نشده را به اشتباه روی پرده فرستادند و همین ۲ مورد علت توقیف فیلم شد. بعد از این اتفاق و پس از بررسی همه‌جانبه به این نتیجه رسیدیم که بهتر است از مدرن‌ترین شیوه پخش استفاده کنیم؛ شیوه‌ای که در جهان نیز نسبتاً تازه است و عملاً هارد را از چرخه پخش خارج می‌کند و در نتیجه امکان چنین خطاهایی نیز منتفی است.

سرتیپی در ادامه تاکید کرد: مشکل ایجاد شده نیز به نوعی نتیجه رویه سنتی در پخش فیلم است. در این روش فیلم‌ها در هاردهای متعدد به سینماها می‌روند و طبیعتاً امکان خطا و ارسال نسخه اصلاح نشده فیلم هم وجود دارد.