شبنم مقدمی: «شبی که ماه کامل شد» اثری جدی و عبرت ‌آموز است

شبنم مقدمی در آستانه اکران فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد درباره پیش‌بینی خود از فروش این فیلم گفت: من نه‌تنها امیدوارم بلکه به نوعی مطمئن هستم که آخرین ساخته خانم آبیار فروش قابل توجهی در گیشه خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به محتوای سنگین و تلخ این اثر، آیا خانواده‌ها از آن استقبال خواهند کرد نیز گفت: حتماً فیلم برای خانواده‌ها جذابیت خواهد داشت. قرار نیست همیشه تماشاگران شاهد فیلم‌های ساده‌ای که درک و هضم آن ساده است، باشند. لازم است همه اقشار و خانواده‌ها فیلم‌هایی که ما را به اندیشه وا‌می‌دارد و عبرت‌آموزی دارد را هم ببینند. فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد هم از همین دسته آثار است.

مقدمی که در فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد  ایفاگر نقش مادر فائزه منصوری (همسر عبدالحمید) است، عنوان کرد: در نشست خبری پس از نمایش فیلم در جشنواره فیلم فجر گفتم که هنوز تحت تأثیر این نقش قرار دارم و هیجان‌زده شدم. این وضعیتی است که برای خیلی از مخاطبان هم اتفاق افتاده است. کسی را ندیده‌ام که فیلم را ببیند و تحت تأثیر قرار نگیرد. وقتی در صفحه شخصی‌ام درباره این فیلم مطلبی می‌نویسم یا عکس و کلیپی از آن می‌گذارم اغلب نظرات درباره همین تأثیر روحی و درگیر شدن با فیلم است.

فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد  سال گذشته برای اولین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فجر به نمایش درآمد. این فیلم توسط نرگس آبیار و مرتضی اصفهانی به صورت مشترک نوشته شده و محمدحسین قاسمی تهیه‌کننده آن است. علاوه بر شبنم مقدمی، هوتن شکیبا، الناز شاکر دوست، پدرام شریفی، فرشته صدرعرفایی، آرمن رحیمیان و امین میری از دیگر بازیگران این فیلم هستند.