نمایشگاه گلبرگ های پیام ایرایی افتتاح شد

نمایشگاه عكس پیام ایرانی مشتمل بر ۱۸۰ پرتره در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ از بازیگران سینمای ایران است و از میان بیش از ۵۰۰ قطعه عكس كه از سال ۱۳۸۵ تا كنون از دریچه دوربین پیام ایرایی به ثبت رسیده است، برگزیده شده و در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

برخی از چهره های مطرحی كه عكس آنها در این نمایشگاه دیده می‌شود عبارتند از: حمیده خیرآبادی، مهین شهابی، ثریا قاسمی، پرویز پرستویی، جمشید مشایخی، ژاله علو، هما روستا، بهزاد فراهانی، امین تارخ، چنگیز جلیلوند، شهلا ریاحی، رضا كیانیان، مسعود رایگان، گوهر خیراندیش، آتیلا پسیانی، پانته‌آ بهرام، فاطمه معتمدآریا، نسرین مقانلو، فریبا كوثری، نیكی كریمی، شهاب حسینی، محمدرضا گلزار، الناز شاكردوست، لیلا بلوكات، ویشكا آسایش، حامد بهداد، رضا داودنژاد، بهاره رهنما، لادن مستوفی، مهناز افشار، پژمان بازغی، امیر زندی، حمید گودرزی، آناهیتا همتی، بهنوش طباطبایی، عسل بدیعی، آنا نعمتی، حسام نواب صفوی، شایسته ایرانی و...

لیلا بلوكات، بازیگر سینما و تلویزیون در بازدید از این نمایشگاه گفت: فکر می‌کنم مجموعه آثاری که که در نمایشگاه به نمایش درآمده از لحاظ کیفیت هنری شاخص هستند. یکی از مهم‌ترین ویژگی عکس‌ها این است که خیلی زنده هستند و شاید بتوان گفت همه بازیگران را زیباتر و جوان‌تر از آنچه هستند نمایش می‌دهد.

وی افزود: من فكر می‌كنم پیام ایرائی با عكس‌هایش به نوعی هنرمندان را احیا می‌كند. او زاویه‌های خوب صورت‌های آنها را می‌شناسد و با ژست‌های هنرمندانه و حرفه‌ای كه به آنها پیشنهاد می‌دهد بهترین عكس‌ها را می‌گیرد. به طور كلی نمایشگاهی خیلی خوبی بود و من خیلی دوست داشتم.

امیر زندی از دیگر بازدید كنندگان نمایشگاه گفت: از این بابت خیلی خوشحالم كه به بهانه عكس‌هایی كه از خانواده هنری مملكت وجود دارد، این خانواده دور هم جمع شده‌اند.

وی افزود: متاسفانه فلسفه كار گروهی چندان در جامعه ما جدی گرفته نمی‌شود، به طور مثال همواره در فوتبال كشورمان می بینیم كه بسیاری از بازیكنان می‌خواهند خودشان به تنهایی به گل دست یابند، در حالی كه ورزشی مانند فوتبال فقط در صورت وجود كار تیمی قوی به نتیجه مطلوب می‌رسد.

زندی ادامه داد: سینما و نمایش هم یك كار تیمی است، در این عرصه هیچ كس به تنهایی نمی‌تواند به جایی برسد، اما متاسفانه این كار به لحاظ همبستگی گروهی كمی دچار ضعف و نقصان است. من آرزو می‌كنم این خانواده ارزشمند كمی اختلافات را كنار بگذارند و به دور از برخی بخل‌ها و حسادت‌ها با دلی صاف در كنار هم باشند.

وی در ادامه گفت: اگر این خانواده كمی بیشتر با هم دوست باشند و در چنین محافلی حضور پررنگ تری داشته باشند و با صفا و صمیمیت در كنار هم قرار بگیرند، می توانیم بیشتر و بیشتر از با هم بودن لذت ببریم.

رضا داودنژاد و عسل بدیعی نیز از دیگر كسانی بودند كه از نمایشگاه گلبرگ‌ها دیدن كردند.

عسل بدیعی در پاسخ به این پرسش كه چه نظری درباره این نمایشگاه دارد، گفت: من به یك جمله اكتفا می‌كنم و آن اینكه من عاشق عكس‌های پیام ایرائی هستم.

رضا داود نژاد نیز ضمن بازدید از عكس‌های پیام ایرایی، گفت: خیلی خوشحالم كه بالاخره پیام موفق شد علی‌رغم تمام مشكلات این نمایشگاه را بر پا كند. او چند سال است كه برای جمع‌آوری و برگزاری این نمایشگاه زحمت كشیده و من واقعاً خوشحالم كه زحماتش به نتیجه رسیده است.

وی در مورد حال و هوای نمایشگاه نیز بیان كرد: این نمایشگاه و مجموعه عكس‌های زیبای هنرمندان كشورمان به قدری زنده و واقعی است كه حضور حقیقی آنها را در كنار هم برایم تداعی می‌كند و این گردهمایی در چنین فضایی حس خوبی را برایم ایجاد می‌كند.

سعید كاردار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد که با حمایت وی این نمایشگاه برپا شده است درباره دلیل حمایتش از یک نمایشگاه فرهنگی گفت: به موجب کیفیت کارهای ایرائی و همچنین منحصر به فرد بودن پرتره‌هایش تصمیم گرفتم كه او را در برگزاری این نمایشگاه یاری كنم.

نمایشگاه عکس "گلبرگ‌ها" تا چهارم اسفند ماه، همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب میزبان هنرمندان وعلاقمندان است و پیام ایرایی نیز در برخی ساعات روز در نمایشگاه حضور خواهد داشت و پاسخگوی پرسش‌های بازدیدكنددگان خواهد بود.